Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gimnazijos pedagogų kolektyvas paskutinę mokslo metų dieną dalyvavo edukacinėje programoje ,,Žuvie keliu“ Klaipėdos krašte. Pirmoji ,,gyvosios“ istorijos pamoka laukė pakrantės baterijoje ,,MEMELNORD“. Tai antrojo pasaulinio karo pakrantės įtvirtinimai, statyti vokiečių karių. Juose buvo sumontuota ne tik visa to meto moderni priešlėktuvinė technika, bet ir įrengtos gyvenamosios ir poilsio patalpos. Buvo įdomu prisiliesti prie istorijos ,,gyvai“, sužinoti dar mažai žinomų to laikmečio istorinių faktų.

Vėliau mūsų kelias pasuko į Priekulę. Čia, mus pasitikusi gidė papasakojo apie šio miestelio istoriją, vokiškos kultūros įtaką jo raidai, ir, žinoma, Priekulę išgarsinusią rašytoją I. Simonaitytę. Keliaujant tolyn palei Vilhelmo kanalą, kaimo turizmo sodyboje ,,Strykis“ mūsų jau laukė gardi tradicinė žuvienė, kafija ir varškės pyragas. Kelionę pratęsėme Drevernoje. Įspūdingas susitikimas su šio krašto etnografiniu ansambliu, šišioniškių kalba, smagūs šokiai, žaidimai ir dainos. Tai – etnografinė programa ,,Į žvejus eisiu“. Dar labiau įspūdį sustiprino ekskursija po etnografinę žvejo sodybą Drevernoje, pasivaikščiojimas mažųjų laivų uosto pakrante, žvilgsnis iš aukštai į audringas marias ir Drevernos apžvalgos bokšto. Per dainą, šokį, kulinarinį paveldą, šišioniškių tarmę pamatėme ir pažinome Klaipėdos kraštą…

Dalinkitės: