Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: 8-422-68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

Gegužės 26 dieną mūsų gimnazijos 5 klasės mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojos Ingos Dryžaitės ir klasės auklėtojos  Aurelijos Šiaučiūnienės, išvyko į istorijos pamoką ,,Lietuvos partizaninis karas su SSRS“ ir ,,Ką slepia Liaudiškių ir Pakutenių miškai?“. Pamoką pradėjome Pakutenių ir Liaudiškių miške, kur 1945–1949 m. veikė Kęstučio ir Prisikėlimo apygardų Lietuvos partizanai. Aplankėme žydų žudymo vietas Pakutenių ir Liaudiškių miškuose, kur 1941 m. rugpjūčio mėn. buvo nužudyta visa Šeduvos miestelio žydų bendruomenė.

Šiose vietose sutvarkyta aplinka bei iškilo nauji skulptoriaus Romo Kvinto paminklai: Šviesos žvaigždės buveinė, Durys ir Spindulys Žvaigždė. Mokytoja trumpai priminė skaudžią Šeduvos miestelio žydų holokausto istoriją. Pamoka ,,Lietuvos partizaninis karas su SSRS“ vyko S.Mikniaus sodyboje įrengtame Prisikėlimo apygardos štabo bunkeryje, kur 1949 m. vasario 16 d. buvo pasirašyta legendinė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) deklaracija. 2010 m. lapkričio 22 d. Minaičių kaime iškilmingai atidengtas skulptoriaus Jono Jagėlos paminklas LLKS Deklaracijai ir jos signatarams atminti. 2012 m. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras klėtyje įrengė ekspoziciją „Atiduok Tėvynei, ką privalai“. Pamoką pradėjo ir prisiminimais apie jų kieme apsistojusius ir bunkerį įsirengusius partizanus, kurie kovojo už Lietuvos laisvę, pasidalijo sodybos šeimininkė Julijona Mikniūtė-Petrėtienė. Mokytoja trumpai priminė apie vykusią okupaciją Lietuvoje ir partizaninį karą. Pamokos pabaigoje mokiniai dirbo grupėse, remdamiesi bunkeryje įrengta ekspozicija, mokytojos pasakojimais ir sodybos šeimininkės prisiminimais atliko įvairias užduotis. Savo kelionę istorijos labirintais baigėme užkopę į Šiaulės kalną (Kudinių piliakalnį) ir  21 metro aukščio Šiaulės kalno apžvalgos bokštą.

Istorijos mokytoja Inga Dryžaitė

Dalinkitės: