Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

 Minint Lietuvos žydų genocido  75 – ąsias metines, Šeduvos gimnazijos pradinių klasių  mokiniai dalyvavo   integruotos dienos „ Šeduvos žydus prisimenant…“ veikloje, kurią suorganizavo pradinių klasių mokytojos Aušra Poškienė, Jūratė Juškienė ir Inga  Rutkauskienė. Integruota diena prasidėjo  nuo mokinių supažindinimo su žydų tautos tradicijomis ir papročiais, jų gyvenimus palietusiais tragiškais istoriniais įvykiais apie kuriuos papasakojo klasių mokytojos.

Šeduvos gimnazijos bibliotekininkė Vita Kasarauskienė šiai datai paminėti parengė ir pristatė parodą apie Lietuvoje gyvenusius žydus. Su Šeduvoje gyvenusių  žydų veikla, gyvenimo būdu ir tragišku likimu, pradinių klasių mokinius supažindino gimnazijos Antano Bukausko kraštotyros muziejaus darbuotoja Inga Kielienė. 2b, 3a, 4b klasių mokiniai aplankė atnaujintas Šeduvos žydų kapines ir pagerbė jų atminimą. Integruota diena „Šeduvos žydus prisimenant“  baigėsi Šeduvos miesto centre prie paminklo žydams atminti. Į minėjimą susirinko  Šeduvos gimnazijos pradinukai, 5 klasės mokiniai, jų auklėtojos, gimnazijos administracija, mokinių tėvai, Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai, kiti Šeduvos miesto bendruomenės nariai. Didžiausią įspūdį visiems minėjimo dalyviams paliko Šiaulių žydų bendruomenės atstovės Fridos Šteinienės pasakojimas apie  jų tautos ypatumus,  gyvenimo būdą, vertybes ir  tragiškus istorinius įvykius.

Tikimės, kad dalyvavimas Lietuvos žydų genocido  dienos paminėjimo renginiuose, padės suvokti praeities įvykių svarbą žydų tautai, ugdys mokinių  pagarbą, toleranciją kitų tautų atstovams gyvenantiems Lietuvoje.

Daugiau nuotraukų iš šio renginio galite rasti: čia

 

Dalinkitės: