Pilies g. 17, Šeduva

Telefonas: +370 422 68230  

El.p.: rastine@seduva.radviliskis.lm.lt

,,…Bet štai paimi į rankas knygą ir pasijunti kažkaip kitaip. Knygos, matyt, turi nuostabią savybę – jos padeda neskubėti. Atsivertęs knygą ir pasinėręs į ramią jos gelmę, jau nebesibaimini, kad pašėlusiu greičiu viskas pralėks pro šalį taip nieko ir nepamačius. Imi tikėti, kad nebereikės it akis išdegus pulti prie abejotinos svarbos darbų. Knygoje viskas vyksta tyliai, tvarkingai ir iš eilės…“- taip į visus pasaulio skaitytojus Tarptautinės vaikų knygos dienos proga kreipiasi garsiausias mūsų šalies iliustratorius ir  rašytojas Kęstutis Kasparavičius.
Šiais žodžiais ir prasidėjo Tarptautinės vaikų knygos dienos minėjimas Šeduvos gimnazijos bibliotekoje. Ta proga gimnazijoje lankėsi dailininkė ir vaikų rašytoja Lina Žutautė.
Viešnia pasakojo, kad šiuo metu daro tai, kas jai labiausiai patinka: kuria ir iliustruoja vaikiškas knygas. Rašytoja pasakojo, kaip gimė didžiulio populiarumo sulaukusios jos knygos apie Kakę Makę, kaip atsirado knygų serija, kurios personažai žaismingai ir subtiliai ugdo vaiko įpročius tvarkytis, valytis ausis bei susidraugauti su tamsa.  Lina Žutautė pasakojo vaikams, kad pirmiausia buvo dailininkė, nerašė knygų. Ji yra iliustravusi G. Morkūno knygas, S. Nėries „Senelės pasaką“, lietuvių liaudies pasakų knygą „Velnių ežeras“ ir kt.  Pasak autorės, mintis parašyti knygą apie šiltą ir nuoširdžią draugystę, drąsius, veržlius bei smalsius katiną ir šunelį iš knygos „Ferdinandas ir Pū“ kilo todėl, kad jos pačios namuose gyvena katinas ir šuo. Viešnios knygoje „Kniūkiai“ yra net siaubo elementų. „Ar jums yra taip nutikę, kad dingtų skalbiamos kojinės? Ar žinote, kiek jos pasisavina jūsų energijos?“ – teiravosi Lina Žutautė.  Visos istorijos buvo pristatytos rodant linksmas ir nuotaikingas iliustracijas skaidrėse. Susitikimo metu viešnia mielai ir gyvai bendravo su vaikais, atsakinėjo į jų klausimus, įsitraukė į diskusiją.
Renginio metu rašytoja pasveikino aktyviausius skaitymo skatinimo projekto „Su knyga į žinių šalį“, organizuojamo gimnazijos bibliotekoje, dalyvius : 3b klasės mokinius Adamą Kilių ir Korneliją Marčiūtę, 2a klasės mokinę Liną Bukauskaitę. Bibliotekininkė padėkojo mokytojai Aušrai Poškienei ir visai 3b klasei – aktyviausiai projekto dalyvei, perskaičiusiai net 280 knygų.
Rašytoja Lina Žutautė susitikimo dalyviams padovanojo daug džiugių akimirkų, pažinimo džiaugsmo. Renginys mokiniams labai patiko, norinčių gauti rašytojos autografą  susidarė eilė.  Tai rodo, kad susitikimai su rašytojais yra vienas iš įdomesnių būdų skatinti skaitymą ir skatinti vaikų kūrybiškumą.
Vita Kasarauskienė, Šeduvos gimnazijos vyresnioji bibliotekininkė

Dalinkitės: